Upadłość konsumencka - co po niej?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to czasem jedyny sposób na to, aby pozbyć się zobowiązań i zacząć nowe życie. Jeżeli złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a Sąd rozpatrzy go na Twoją korzyść, wówczas istnieją bardzo wielkie szanse na to, że Twoje dotychczasowe życiecałkowicie się zmieni. Jak wygląda życie po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Upadłość - co z zadłużeniem?

https://kredyt123.pl/zwrot-prowizji.html Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej całość albo część dotychczas posiadanych zobowiązań zostaje umorzona, co w praktyce znaczy, że uprzednio posiadane zadłużenie przestaje istnieć. W momencie zakończenia postępowania upadłościowego wierzyciele nie mają prawa do dalszego egzekwowania należności - wskutek czego nie musisz bać się nękania ze strony wierzycieli. Umorzenie długów ma charakter przymusowy, występujący wbrew woli wierzycieli. Wypada mieć na uwadze, iż nie wszystkie długi podlegają umorzeniu tzn. istnieje spis zobowiązań, do którego zalicza się m. in. długi o charakterze alimentacyjnym - dla przykładu ten typ zobowiązania nie podlega umorzeniu.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej a zaciąganie nowych kredytów?

Zaciąganie zobowiązań po ogłoszeniu upadłości będzie nieco skomplikowane przez wzgląd na małą wiarygodność kredytową, aczkolwiek nie jest to nieosiągalne. Niemniej jednak, informacja o upadłości konsumenckiej stanie się widoczna w BIK, co nierozdzielnie łączy się z tym, że wraz z każdym wnioskiem kredytowym wierzyciel będzie w stanie sprawdzać wykaz Biura Informacji Kredytowej . Jeżeli jednakże osoba po ogłoszeniu upadłości będzie posiadała wiarygodność oraz zdolność kredytową, wówczas otrzymanie pożyczki albo kredytu będzie zależne tylko od banku.

Czy osoba upadła może być właścicielem nieruchomości lub ruchomości?

Upadłość wiąże się co prawda z likwidacją majątku osoby upadłej, w tym także posiadłości, jednakże po zakończeniu postępowania upadłościowego osoba upadła może nabywać prawa majątkowe, bez żadnego ryzyka, gdyż wszelkie dobra, które upadły nabędzie zaraz po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej pozostaną własnością nabywcy.

Czy zawarcie związku małżeńskiego przez osobe upadłą może wiązać się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem dla współmałżonka?

Małżonek osoby upadłej nie musi bać się jakiegokolwiek niebezpieczeństwa związanego z długami, które były umorzone w czasie postępowania upadłościowego, niezależnie od tego, bądź w związku małżeńskim obowiązuje wspólnota majątkowa, bądź rozdzielność majątkowa. Wobec tego, osoba upadła jest w stanie bez obaw zawrzeć związek małżeński.